Obnova farne cerkve ves čas poteka, čeprav se na zunaj ne vidi veliko. Trenutno potekajo zaključna elektroinštalacijska in slikopleskarska dela. Do postnega časa (pepelnice) bodo na novo postavljene slike obnovljenega križevega pota. Takoj po pepelnici bo montaža novega kamnitega daritvenega oltarja. To bo precej zahtevno delo, saj oltar tehta skoraj štiri tone. Da bodo mojstri lahko v miru delali, bodo tri dni po pepelnici svete maše pri sv. Duhu.

Vzporedno poteka nadaljevanje obnove glavnega oltarja. Zmontirana je že konstrukcija, vodila in mehanizem za dvigovanje in spuščanje oltarnih slik, da se ne bodo več poškodovale.

Čakamo še na zaključek obnove Marijine oltarne slike. Upamo, da bo oltar v celoti dokončan do velikonočnih praznikov.

V izdelavi so tudi vzorci novih cerkvenih klopi.

 

Vse to je povezano tudi s precejšnjimi stroški. Zahvaljujem se vsem, ki razumete in po svojih zmožnostih podpirate to veliko investicijo in skrb za naše skupno dobro. Bog plačaj za vsak vaš dar, molitev, moralno podporo…

Dodaj odgovor

Vaš elektronski naslov ne bo objavljen. Označena polja z zvezdico so obvezna *

Objavi komentar