AKTUALNO

Triglavska sedmera jezera

Triglavska sedmera jezera – ena lepših pohodniških dolin v slovenskih gorah, kjer se lahko človek naužije miru in lepot narave. Z Mlajšim mešanim pevskim zborom Župnije Semič se vsako leto odpravimo na večdnevni izlet v hribe. Letos smo kljub dežju in malo slabšemu vremenu, ki smo ga uspešno pregnali s pesmijo in dobro voljo, uživali v prelepih razgledih, ki jih je pohodnik lahko deležen v ledeniški dolini Triglavskih jezer med Bohinjem in Trento. Pohod smo začeli na Planini Blato, od koder smo se odpravili na Planino pri jezeru, ter se nato povzpeli na Malo tičarico (2071m). Sledil je sestop do koče pri Dvojnem jezeru, kjer smo imeli mašo, ki jo je daroval semiški župnik Luka Zidanšek. Večer smo zaključili s prijetnim druženjem v koči. Naslednji dan smo se vrnili po poti vzpona do planine Vogar. Izlet smo zaključili z osvežitvijo v Bohinjskem jezeru.

Jernej Jakofčič