V septembru 2019 je p. Marko Ivan Rupnik postavil mozaik v čast sv. Tereziji Deteta Jezusa ali Mali Tereziki.

Namen smo imeli naslednje leto po ureditvi okolice za Terezikin god (1. oktober), posvetiti kapelo, vendar so epidemiološke razmere to preprečile. To smo storili za letošnji njen god in sicer v nedeljo, 3. oktobra ob 11.00. Kapelo je posvetil upokojeni novomeški škof msgr. Andrej Glavan.

Ob tem je bila izdana tudi brošura z natančno razlago ikonografije mozaika, ki jo je pripravil avtor mozaika p. Rupnik ter razglednice s podobami kapelice. Za naročilo brošure ali razglednic kontaktirajte župnika oz. pišite na zupnija.semic@rkc.si.

 

Hvala vsem, ki ste pripomogli k čudovitemu dogodku.

 

DAR ZA MOZAIK LAHKO NAKAŽETE NA TRR: SI56 0243 2009 2296 613, s pripisom “za mozaik”.

 

Sv. Terezija Deteta Jezusa – prosi za nas!

Nekaj utrinkov z blagoslova si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

Dodaj odgovor

Vaš elektronski naslov ne bo objavljen. Označena polja z zvezdico so obvezna *

Objavi komentar