Ob upoštevanju državnih predpisov in seznanitvi pristojnih državnih ustanov ter z namenom preprečitve širjenja epidemije COVID-19 in ohranitve zdravja vernikov so slovenski škofje določili, da je lahko pri sv. maši navzoča največ 1 oseba na 30 m2.

Od 17. januarja bo tudi v naši župniji omogočen nedeljski obisk svetih maš s spletno prijavo za določeno mašo.

Ob nedeljah bodo tri svete maše in sicer ob 8.00, 9.30 in 11.00. Spodaj se s klikom prijavite za mašo, katero želite. Za vsako sveto mašo je 12 prostih mest, oz. za člane 12 gospodinjstev. Prijavite se lahko 5 dni vnaprej.

Kdor ne uporablja elektronske pošte oz. ima težave pri elektronski prijavi, naj najprej zaprosi za pomoč koga od mladih v svoji družini, da vam uredi prijavo. Če v krogu družine ali sosedov nimate nikogar, da vam pomaga pri prijavi, me pokličite na 041 803 531 in bomo uredili preko telefona.

Pred vstopom v cerkev obvezno razkužite roke. V cerkev vstopajte posamično, držite razdaljo 2 m s tistimi, ki prihajajo v cerkev istočasno z vami.
Med tednom ostaja udeležba brez prijave. Člane istega gospodinjstva, ki pridete v cerkev, prosimo, da se usedete skupaj.
K sveti maši se prijavljajte in prihajajte samo zdravi in brez kakršnihkoli simptomov prehlada, corone ali drugih nalezljivih bolezni. Pri pristopanju k obhajilu držite varnostno razdaljo 2 m z vsemi, ki niso vaša družina oz. vaše gospodinjstvo. Pred izhodom si prav tako razkužite roke. Po maši se pred cerkvijo ne zadržujemo in družimo, ampak se v varni razdalji pozdravimo in se varno vrnemo na svoj dom.